  • NAG-CSB45
NightRider 45W Ultra-Blue Light (NAG-CSB45)
In stock
SKU: NAG-CSB45 Categories:
Share:
Specifications:
Part ID: NAG-CSB45
Size: 5″ Square
Beam: Ultra Spot
Colour Temperature: Ultra-Blue 7500K
Watts: 45W
Amp. Draw: 2.7A
Voltage Range: 10V-30V DC
LEDs: 9
Chip Type: 5W CREE
IP Rating: IP67 / IP69K
Warranty: 2 Years from Ship Date
Weight 4 lbs
Dimensions 8 × 7 × 5 in